SS Sturmbannführer Ludwig Zeitz | Die Freiwilligen

SS Sturmbannführer Ludwig ZeitzLudwig Zeitz urodził się 22 marca 1916 roku w Frankfurcie nad Menem. Zaciągnął się do SS-Standarte „Deutschland” w czerwcu 1935 roku. Z czasem dosłużył się stopnia oficerskiego i został przydzielony do SS-Polizei Division w 1940. W sierpniu 1942 roku w stopniu SS-Hauptsturmführera służył jako adiutant w 4 Oddziale Zwiadu 4 Dywizji Grenadierów Pancernych SS Polizei.

1 października 1944 Zeit został wyznaczony do dowodzenia 31 Batalionem Fizylierów SS z 31 Ochotniczej Dywizji Grenadierów SS na Węgrzech . Dowodził jednostką podczas trudnych walk obronnych na przełomie jesieni i zimy . 9 listopada 1944 został awansowany do stopnia SS-Sturmbannführera.

W marcu 1945 roku Zeitz został oddelegowany do 3 Dywizji Pancernej SS „Totenkopf” by przejąć dowodzenie nad pododdziałem przeciwpancernym prowadzonym wcześniej przez Kawalera Krzyża Rycerskiego SS-Stubaf. Borysa Kraasa. W tym czasie jednostka uwikłana była w ciężkie walki na zachodzie Węgier. Wkrótce po przejęciu dowództwa nad 3 Batalionem Niszczycieli Czołgów SS działo szturmowe na którym jechał Zeitz zostało trafione a on sam poważnie ranny. Został natychmiast ewakuowany i umieszczony w szpitalu polowym Waffen-SS w St. Polten – Austria. Zmarł w wyniku odniesionych ran 29 Marca 1945 roku.
Opracowanie i tłumaczenie: Krzysztof Hartung
Źródło: wybrane numery Siegrunen Magazine autorstwa Richarda Landwehra.

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga