Kriegsberichter | Die Freiwilligen

Kriegsberichter

Materiały zamieszczone w niniejszym dziale mają na celu próbę przedstawienia kontrastów pomiędzy przekazem oficjalnej propagandy III Rzeszy, a realiami wojny. Ukazanie rzeczywistości panującej na linii frontu. Okropności i bezwzględności wojny w zderzeniu z różnorodnością i słabością ludzkich charakterów.

Przedstawienie różnic w przekazie dotyczącym tych samych wydarzeń i faktów przez ówczesne narzędzia propagandowe jak gazety czy kroniki, a z drugiej strony odczucia zwykłych żołnierzy świadczące o atmosferze panującej w ich jednostkach jak i wysokości ich morale.

Dział ten ma również za zadanie przybliżyć formę w jakiej działała propaganda III Rzeszy w czasie II Wojny Światowej.

Poniżej prezentujemy poszczególne etapy pracy Kriegsberichtera. Od jego wspomnień pisanych "na gorąco" w trakcie walk po produkt finalny jakim bez wątpienia były gazety ukazujące się w III Rzeszy
(aby zobaczyć kliknij w zdjęcie)


SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga